Drakiáda

21.10.2021 13:58

K podzimnímu počasí patří šustění křídel draků v oblacích, proto naše mateřská škola uspořádala tradiční DRAKIÁDU. Díky ideálnímu počasí mohli rodiče s dětmi dne 20. října vypustit draky na prostorné louce v nedalekém Radvanově. Drakiádu zahájila krátkým proslovem paní ředitelka, a hned poté se rodiče a děti společně s paní učitelkami vydali na louku, kde zkoušeli, jak jim draci létají. Na kopci byli k vidění draci nejrozmanitějších barev, tvarů a velikostí. Větřík se pěkně opíral do draků, že jejich kaskadérské kousky připomínaly leteckou akrobacii. Některým drakům se zpočátku vzlétnout do vzduchu moc nechtělo, zato jiní vzlétli ihned. Podzimní drakiády se zúčastnily děti z každého oddělení. Všechny děti dostaly na svých třídách před drakiádou malou pozornost v podobě pití a omalovánek.

Velkou pochvalu si zaslouží především rodiče, kteří trpělivě pomáhali svým dětem s pouštěním draků. Na závěr akce byly děti z celé mateřské školy odměněny medailí, díky které mohou na tento krásný den vzpomínat.

 

Tak snad zase příští rok, VŠEM DRAKŮM AHOJ!

 

lic. Anna Švecová

 

Zpět