Den dětí MŠ Bezručova - ohlédnutí

09.06.2023 17:05

V pondělí 29. 05. 2023 se konal na zahradě mateřské školy dětský den. Celé odpoledne bylo motivováno pohádkou „O zakleté princezně“, kterou zaklel zlý čaroděj a mělo ji vysvobodit pouze to, že děti splní 8 úkolů. Paní učitelky se přestrojily za pohádkové bytosti a přichystaly stanoviště, které děti postupně navštěvovaly a plnily zadané úkoly. Mohly navštívit loupežníka a hrad, kde si jako správný loupežník zkusily prolézt skalami a zvládnout překážkovou dráhu. S vílou si zatančily „vílí taneček“. U draka si vybarvily jeho obrovské zuby a procvičily si barvičky. S bludičkou si vyrobily lucerničku, u vodníka zkoušely chytat rybičky a třídit odpad. S hejkalem hádaly známé písničky a následovně si je i společně zazpívaly. U čarodějnice zkusily uvařit lektvar z kytiček. Pokud se děti či rodiče chtěli posilnit, mohli navštívit stánek, kde se grilovaly klobásky. Také nás navštívil i opravdový kouzelník, který společně s dětmi přivolal zakletou princeznu. Odměnou pro naše malé ratolesti byl bublifuk a croissant. Veliký úspěch měla i paní, která dětem malovala krásné obrázky na obličej. Dětské odpoledne se vydařilo, počasí nám přálo a děti společně s rodiči si s dobrou náladou odpoledne užily.

za kolektiv MŠ, p. uč. Pavlína Filipová

Zpět